063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Знайомство зі Сніговиком, хто він і звідки

Знайомство зі Сніговиком, хто він і звідки

Коли в свої права входить біла зима, природа відпочиває, а люди готуються до улюблених новорічних свят , майже в кожному дворику з'являються сніговики. Великі і маленькі, поодинці і цілими сім'ями, в шарфиках і з відерцями на голові, такі різні, але всі дуже милі, адже коли проходиш повз них не можна не посміхнутися. Звідки вони прийшли до нас?

Історії Сніговика.

У деяких джерелах зазначено, що Сніговик це батько Снігуроньки та синок Діда Мороза з В'югою-Метелицею, ось такий незвичайний казковий родовід. Також відомо, що Сніговик дуже любить ласувати морозивом і володіє доброю вдачею.

Цікаво, що лише у слов'янській культурі існують снігові баби. А все тому, що за часів язичництва люди вірили в силу духів та божеств, а владу над зимовими природними явищами приписували істотам жіночого роду. У західній культурі навпаки існує лише сноумен, тобто сніговик виключно в чоловічому роді.

Взаємозв'язок сніговиків з виконанням бажань був для наших предків очевидним, адже якщо сніг падає з неба, значить виліплений із нього Сніговик, маленький зимовий ангел. Ось і шепотіли йому на вушко найзаповітніші бажання, ділилися потаємним і вірили, що все неодмінно збудеться.

Сніговик у різних країнах.

За часів Середньовіччя сніговиків ліпили переважно як не найдобріших персонажів, яких одразу й руйнували, адже люті морози приносили в Європу багато клопотів і незручностей. Фігурки сніговиків намагалися уникати ночами, зустріти їх на своєму шляху після заходу сонця вважалося недобрим знаком.

Їхнє перетворення на різдвяні добрі символи почалося лише в дев'ятнадцятому столітті. У румунських містечках на сніговиків одягали досить специфічні прикраси у вигляді часникових намистів, за місцевими повір'ями такі методи допомагали у боротьбі з підступами злих сил, а заразом і покращували здоров'я всіх членів родини.

У наших слов'янських краях із часів Радянського Союзу Сніговик був незмінним помічником Діда Мороза та Снігуроньки, часто носив поштову сумку повну скарбами – дитячими новорічними листами. Його зображення протягом багатьох років прикрашали поштові та вітальні листівки. Сніговик зустрічається в улюблених казках та мультфільмах. Він добрий, наївний, завжди готовий прийти на допомогу у скрутну хвилину, навіть на шкоду собі. Дійсно чудовий персонаж , необхідний людям і як зимова забава і як символ безкорисливої самовідданої любові та дружби.

Рекорди Сніговика.

Поряд із зведенням маленьких дворових сніговичків дитячими руками, існують і змагання з ліплення справжніх гігантів зі снігу. Так у Європі найбільшим визнаний шістнадцятиметровий сніговик з Австрії, а в Сполучених Штатах Америки існує його побратим із шести тисяч тонн снігу. Його висота з вісімнадцятиповерховий будинок, а його зростання становить неймовірні тридцять сім метрів.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money