063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Які бувають Діди Морози: короткі історії з прив'язкою до географічної місцевості

Які бувають Діди Морози: короткі історії з прив'язкою до географічної місцевості

Кожен із нас з дитинства знає, що під Новий рік , після того, як годинник пробив опівночі, до будинків приходить Дід Мороз і приносить бажані подарунки. А хто в новорічну ніч відвідує дітей, які живуть у Грузії? Як звати зимового чудотворця у Нідерландах? Хто і де залишає подарунки дітлахам у Китаї? На ці та інші питання ми намагатимемося дати цікаві відповіді. Адже насправді різдвяних та новорічних чарівників багато по всьому світу, і кожен має своє місце проживання.

Україна. Історія 1.

Незважаючи на те, що Україна вже понад 25 років незалежна держава, радянське минуле залишило помітний слід на її традиціях, зокрема на способі зустрічі новорічних свят та її головних персонажів. Ними до сьогодні залишаються Дід Мороз зі Снігуронькою. Своєї резиденції в Україні вони не мають. В останні роки все частіше українські діти пишуть листи з побажаннями іншому, добре відомому доброму чарівнику – Святому Миколаю . І щороку на ранок 19 грудня шукають під подушкою миколайчики, солодкі подаруночки. Його місце проживання - невелике село Пістинь, що в Івано-Франківській області.

Росія. Історія 2.

Споконвічно російський персонаж Дід Мороз проживає у своєму теремі, збудованому з дерева у місті Великий Устюг Вологодської області на російській Півночі. Традиційно він відвідує будинки в новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня і залишає подарунки під ялинкою.

Норвегія. Історія 3.

Юленіссен і Ніссемур – подружня пара, де він, це норвезький Дідусь Мороз , а вона його дружина, помічниця та прекрасна господиня. Сам Юленіссен за переказами родом із будинкових і гномів, тому ходить у довгому червоному ковпаку, смугастих кумедних панчохах і черевичках, виготовлених з дерева. Вдача в нього дуже добра і весела, хоч і живе він в умовах суворої скандинавської зими, в Норвегії. У нього цікавий спосіб пересування саней, адже в його упряжці за старих часів бували справжнісінькі лисиці.

Фінляндія. Історія 4.

На самому краю Півночі, в далекій Лапландії проживає фінський різдвяний чудотворець на ім'я Йоулупуккі, що з фінської перекладається як «різдвяний козел» та його дружина Муорі. Так його прозвали, за те, що раніше він приходив у будинки в образі козла, з рогами та в «вовняній шкурі», теплому кожусі вивернутому навиворіт. Так-так, на відміну від своїх чудових колег, він вручав подарунки особисто діткам у руки, не під покровом ночі, просто приходячи до гостей. І свято у фінських дітлахів наступало трохи раніше, ніж у слов'янських країнах, увечері 24-го грудня. Напередодні свята в будинку Йоулупуккі завжди галасливо і метушливо, адже готувати новорічні подарунки та й взагалі по господарству йому допомагають гномики. Звідки вони беруться? Муорі блукає засніженими лісами і збирає цілі кошики шишок, а потім на ніч укладає їх усіх у величезний казанок і вкриває м'яким теплим пледом, а на ранок виходять гноми.

Австрія. Історія 5.

Австрійський персонаж на ім'я Вайннахтсмен спочатку зовсім не підходив на роль щедрого чарівника. Його ім'я в перекладі означає «нічна людина» і до певного часу роль його була швидше негативною. Він літав нічним Віднем і видивлявся не сплячих дітлахів, викрадав їх. Поки одного разу, приблизно триста років тому, він не зустрів на своєму шляху сажотруса, який захистив чергову викрадену дитину і провчив злого духа. З того часу, Вайннахтсмен, змінив гнів на милість і став обдаровувати дітей подарунками, серед яких, неодмінно виявляються солодкі марципани та сажотруси, на щастя.

Швеція. Історія 6.

Шведські Діди Морози працюють у парі. Одного з них, згорбленого старця з носом схожим на гулю, звуть Юлтомтен, другого, невисокого спритного карлика звуть Юлніссаар. Проживають вони в шведській провінції Даларна, в селі Томеленд, що в перекладі означає земля Томе, так тут звуть Санту . Юлтомтен та Юлніссаар розкладають різдвяні подарунки на підвіконня будинків.

Англія Історія 7.

Своя версія Санта Клауса є і в старій добрій Англії, там його звуть не інакше, як Папа Різдво чи Олд Фазер Крістмас, як його називали раніше. Для того, щоб під ранок виявити бажані подарунки, англійські діти пишуть йому довгі докладні листи, в них розповідають про свою поведінку протягом усього року, а потім перераховують все, що потішило б їх. В Англії такі листи прийнято не відправляти поштою, а спалювати в каміні, вважається, що саме так, з димом все написане потрапляє до Батька Різдва. У дорослих англійців є гарна традиція обмінюватися святковими барвистими листівками .

А ще, у кожному будинку обов'язково є чорний хід, який до 12 години ночі тримають відкритим, щоб Старий рік міг безперешкодно піти через нього, а рівно опівночі під наростаючий звук дзвона, його закривають і відчиняють ширше головний вхід, зустрічаючи Новий Рік.

Франція. Історія 8.

Французький Дідусь Мороз , по суті, ні чим не відрізняється від англійського та американського Санти, він також носить червоний костюмчик з білою галявиною, але місцевою мовою, його ім'я більш мелодійне – Пер-Ноель, у перекладі все той же Папа Різдво. Він приносить подарунки, спускаючись трубами, і залишає їх у розвішених носочках. Різдвяні столи у французів, як правило, заставлені всілякими делікатесами з індичкою начиненою каштанами на чолі, адже за їхньою традицією, чим багатшим накритий стіл, тим вдалим буде наступаючий рік.

Іспанія Історія 9.

Зимові гуляння в Іспанії проходять дуже весело і тривають не один день. Починаючи з напередодні католицького Різдва 24 грудня до традиційного іспанського свята Дня Волхвів - 6 січня. Подарунки для дітей приносить Санта разом із трьома волхвами, але є й колоритний місцевий персонаж – Олентцеро. Він приходить 28 грудня, його вбрання - проста сорочка та солом'яний капелюх або бере, з собою у нього завжди припасовано вино, яке він наливає всім охочим, незалежно від віку. Якщо у цей день в Іспанії відзначають свято Неслухняності, то діти, користуючись моментом і вседозволеністю, можуть пробувати його вино.

Чехія Словаччина. Історія 10.

У Словаччині та Чехії є справедливий чарівник Дід Мікулаш із коробом за спиною. Його постійні супутники чортеня та янголя. За аналогією з українським Святим Миколаєм , Микулаш обдаровує дітей, виходячи з їхньої поведінки. Добрі, працьовиті малюки неодмінно знайдуть у своїх панчохах солодкі фрукти та цукерки, а ліниві та неслухняні виявлять лише куточок або в кращому разі картопля. Є ще один, дуже скромний, але при цьому не менш улюблений чеськими дітьми казковий персонаж – Їжачок. Ніхто ніколи його не бачив, і не знає, як він виглядає, але якщо вранці під різдвяною ялинкою в Чехії чи Словаччині Ви виявите подарунок, то й знайте, це його рук справа.

Білорусь. Історія 11.

Серед неймовірно красивої Біловезької Пущі з 2003 року прихований від сторонніх очей дерев'яний палац місцевого білоруського Діда Мороза, а трохи оддалік і будиночок його онуки – Снігуроньки . Прогулюючись його засніженою резиденцією, Ви обов'язково побачите величезну стародавню ялинку, висотою в 43 метри! визнану найвищою у Європі. Також на території розставлені різні скульптури з дерева, серед яких Ви легко дізнаєтесь персонажів казки «12 місяців». Хорошою традицією стало загадувати бажання поряд із фігуркою Місяця, в який Ви народилися.

Нідерланди. Історія 12.

Синдеркалас – так звати голландського різдвяного чудотворця. Він приходить не один, а з помічниками, маврами в різнокольорових атласних вбраннях і тюрбанах, пов'язаних на голову.

Головним помічником Сіндеркаласа є Чорний Піт, його так прозвали не за характер, а за зовнішній вигляд. Він усюди носить із собою маленьку книжечку, в якій перераховані добрі та погані вчинки дітей. За допомогою цих записів, розподіляють подарунки, і неслухняним бешкетникам мало що дістається. Як виявився поряд із Миколою з Нідерландів темношкірий мавр, точно ніхто не знає, є версії, що раніше це був перемазаний сажею сажотрус або врятований Святим Миколою раб, а можливо й сам демон.

Сам Микола Чудотворець одягнений модою священнослужителя, на голові червона митра з хрестом, на плечах червоний плащ. Він припливає кораблем до Амстердама зі своїми вірними слугами-трубочистами.

Угорщина. Історія 13.

В Угорщині святих вшановують набагато більше, ніж прийнято деінде, тому навіть свої іменини вони відзначають набагато скромніше, ніж Дні Ангела. Ось і під Новий Рік, діток вітає не звичний для нас і більшу частину світу, Санта чи Мороз, а Святий Сильвестр, чий день відзначають першого січня. Ще напередодні ввечері він проходить вуличками угорських міст і дудить у трубу, а діти неодмінно дудять йому у відповідь своїми маленькими трубами. У деяких країнах Центральної Європи, в останній передноворічний день, напередодні вже Нового Року, його так прямо і називають – «Сільвестром», тому, якщо Вас раптом спитають ненароком: «Куди саме Ви збираєтеся «на Сільвестра?», це всього лише треба розуміти як питання: «Де Ви маєте намір зустріти Новий Рік або де плануєте провести майбутній Новий рік?».

Болгарія та Греція. Історія 14.

Болгарські та грецькі діти з нетерпінням чекають на прихід Святого Василя, та й як не чекати, якщо це їхній головний зимовий чарівник. Щоб допомогти йому не помилитися і доставити подарунки за адресою, діти з вечора виставляють за поріг свої черевики, а вранці знаходять там бажані подарунки.

Японія. Історія 15.

Про прихід Нового Року в Японії сповіщають 108 дзвонів. Традиції японців можуть здивувати слов'ян, адже в них прийнято дарувати дітям не іграшки та солодощі, а гроші в гарному конверті, сума визначається віком дитини, але якщо в сім'ї кілька дітей, то намагаються покласти порівну, щоб нікому не було прикро. З недавніх пір в Японії змагаються два зимові чарівники, старий Сегацу-Сан і молодий Одзі-Сан. Перший з них, більш древній персонаж, він весь різдвяний тиждень ходить по хатах і просто бажає гарного року, другий же з'явився нещодавно як варіант західного Санти .

Грузія. Історія 16.

Грузинський «сніговий дідусь» на ім'я Товліс Бабуа, дуже самобутній персонаж, із яскраво вираженим місцевим колоритом. По суті, він теж дарує подарунки, дістаючи їх зі свого мішка «хуржині», обшитого бубонцями, а одягнений він у національний костюм – чорне/біле чоху з білою буркою, а головним убором йому служить сванська шапка. У Грузії дуже люблять відзначати Новий Рік, вважається, що у святкову ніч у жодному разі не можна спати, бо не буде удачі та щастя весь рік. Грузинські застілля та у звичайні дні славляться своєю різноманітністю. Достатком і смаком, а вже на свята, тим паче. Так, якщо Вас запросили в гості до Грузії під Новий Рік , обов'язково погоджуйтесь, Вам гарантовано буде, що згадати.

Латинська Америка. Історія 17.

Оригінальний і зовсім не схожий на Санта-Клауса або Діда Мороза чарівник приходить до дітей, які проживають у Панамі, Колумбії, Уругваї та інших країнах Латинської Америки. Почнемо з того, що пересувається він на ходулях, а найцікавіше, що люди, які зустрічаються на його шляху, не біжать до нього з проханнями сфотографуватися або розповісти про свої бажання, а починають всіляко його проганяти, кидати в нього петарди, свистять і навіть стріляють з рушниць. . Така поведінка невипадкова, адже місцевий зимовий персонаж на ім'я папа Паскуале символізує рік, що минає, не бажає поступатися місцем Нового Року , ось його і женуть геть.

Зимових чудотворців безліч і це прекрасно, адже кожен з них приносить не тільки солодощі та іграшки, а й щось більше, що об'єднує всіх на нашій планеті – віру в чудеса, казку та чарівні миті, що змушують нас ставати трохи краще рік у рік.

Схожі статті

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Спочатку давайте поговоримо про зовнішній вигляд: Це високий, статний старий, який має дуже представницький вигляд. У нього велика біла борода , яка тягнеться до п'ят. Могутню чарівну палицю весь..

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

Чи знали Ви, що у Греції Дід Мороз – Святий Василь? У Греції Діда Мороза звуть Святий Василь - Айос Василіс, і не Санта Клаус (Святий Миколай). Це ім'я походить від православного грецького святого В..

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Діда Мороза від Санта Клауса можна відрізнити, якщо порівнювати їх за певними критеріями: Головний убір: Дід Мороз носить шапку, яка облямована хутром. Санта-Клаус одягає ковпак, на кінці якого висить..

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Коли наближається Новий Рік, люди розпочинають активну підготовку до нього: купують подарунки, прикраси для дому, ялинки. Для тих, хто хоче стати центром уваги на ранку або корпоративі найважливішим є..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money