063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Такі схожі, такі різні: Дід Мороз та Санта-Клаус...

Такі схожі, такі різні: Дід Мороз та Санта-Клаус...

Слов'янська та західна культура розвивалися паралельно, часто запозичуючи один в одного персонажів казок, мотиви мелодій та міфічних героїв. Така тенденція не оминула й улюблені свята, подарувавши нам зимових чарівників – Дідуся Мороза та Санта-Клауса. То що ж у них спільного, крім того, що на них дуже люблять і чекають діти?

Шапка чи ковпак

Традиційно на Русі були суворі і дуже снігові зими, це далося взнаки і на головному уборі Діда Мороза, зазвичай це тепла, добротна шапка , багато прикрашена срібними візерунками і білим хутром. На відміну від слов'янського, західний Санта може одягнути легкий червоний ковпак із білим помпончиком, який чудово доповнює його ошатний костюм.

Борода і вуса

Вуса є в обох чарівників, як і бороди. Але Санта носить акуратну борідку, що ледве закриває шию, а Дідусь Мороз завжди приходить із довгою бородою до пояса, у деяких класичних джерелах, навіть до п'ят.

Шуба та курточка

Як і у випадку з головними уборами, важливу роль відіграє клімат. Дідусеві Морозу не обійтися без довгої теплої шуби, розшитої срібними нитками, комір і манжети якої, облямовані білим хутром. По верху пов'язана широка стрічка – пояс. Західний чарівник одягнений у коротку курточку з чорним пояском. Куртка також обшита білим узліссем.

Кольорова гамма

Дід Мороз, як правило, одягнений у червоні, темно-сині, білі тони. Буває, як виняток, і золотисті вбрання. Санта-Клаус завжди виключно в червоному, це пов'язано з рекламними зобов'язаннями перед відомою торговою маркою.

Рукавиці та рукавички

Крім шуби і шапки зігрітися в холод Діду Морозу допомагають традиційні щільні рукавиці з хутром, підібрані в колір шуби. Їх достатньо, щоб тримати палицю і нести мішок з подарунками. У Санти на руках білі тонкі рукавички .

А що вони в руках?

У слов'янського чарівника в руках палиця. Саме їм, за казками та легендами, Дід Мороз може і дерева снігом укрити, і хуртовину закрутити, а то й заморозити птаха необережного. Також з палицею легше бродити по засніжених лісах і пагорбах. У західного аналога руки порожні.

Штанці

Санта одягнений у червоні – штани під колір всього комплекту. У Діда Мороза штани під шубою не помітні. Але, за описами на ньому одягнені світлі лляні штани та сорочка, як символ чистоти його образу.

Чоботи та валянки

У Діда Мороза є з чого вибирати, дуже холодною обіцяє бути ніч, стануть у нагоді класичні валянки, розшиті срібними візерунками, а на теплішу зимову погоду можна високі чоботи одягнути, зазвичай світлі або червоні. У Санта-Клауса чорні широкі чоботи, занадто тепле взуття, йому ні до чого.

Аксесуари

Часто можна зустріти зображення Санти у круглих окулярах з тонкою оправою та курильною трубкою у роті. Остання трапляється дуже рідко. У Діда Мороза – червоні щоки та ніс, мабуть від холоду.

Олені та сани

Про Санта відомо, він прилітає на санях, у його команді вісім легендарних оленів: перший – Стрімкий, другий – Танцюрист, третій – Гарцювальний, четвертий – Сварливий, п'ятий – Комета, шостий – Купідон, сьомий – Грім та восьмий – Блискавка. З 1939 року до їх дружнього складу додався Рудольф, з червоним носиком, що світився в темряві. Дід Мороз приїжджає в санях, запряжених трьома кіньми, в деяких джерелах ходить пішки.

Вірні помічники

Дідусь Мороз завжди і скрізь з вірною супутницею – онучкою Снігуронькою . Санта Клаус готує та розносить подарунки з ельфами.

Як бачите, незважаючи на безліч відмінностей, головним залишається передчуття чарівництва, чудес та сюрпризів, які несуть із собою новорічні свята та їхні головні чарівники: Дід Мороз та Санта – Клаус!

Схожі статті

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Спочатку давайте поговоримо про зовнішній вигляд: Це високий, статний старий, який має дуже представницький вигляд. У нього велика біла борода , яка тягнеться до п'ят. Могутню чарівну палицю весь..

Дід Мороз і Санта Клаус ДРУЗІ чи ВОРОГИ?

Дід Мороз і Санта Клаус ДРУЗІ чи ВОРОГИ?

Вони не бачилися ніколи, але якби зустрілися - потоваришували б? Чи почали воювати? Ми думаємо, що хоч вони й не зустрічалися ніколи, але зустрівшись, начебто потоваришували. У кожного слов'янина Нови..

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

Чи знали Ви, що у Греції Дід Мороз – Святий Василь? У Греції Діда Мороза звуть Святий Василь - Айос Василіс, і не Санта Клаус (Святий Миколай). Це ім'я походить від православного грецького святого В..

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Діда Мороза від Санта Клауса можна відрізнити, якщо порівнювати їх за певними критеріями: Головний убір: Дід Мороз носить шапку, яка облямована хутром. Санта-Клаус одягає ковпак, на кінці якого висить..

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Коли наближається Новий Рік, люди розпочинають активну підготовку до нього: купують подарунки, прикраси для дому, ялинки. Для тих, хто хоче стати центром уваги на ранку або корпоративі найважливішим є..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money