063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Новий рік: коротка історія свята

Новий рік: коротка історія свята

Приблизно, у такому вигляді, як ми можемо спостерігати його сьогодні, Новий Рік відзначається з 46 року до нашої ери з часів указу великого римського імператора і полководця Юлія Цезаря. Як його відзначали до цього, і що призвело до змін, нижче розповімо Вам докладніше.

Новий рік на старий лад.

Наші предки були набагато ближчими до природи, їхній життєвий уклад був тісно пов'язаний з її циклами. Люди вставали з першими променями сонця і вкладалися спати відразу після заходу сонця, от і календарний рік вони ділили на чотири частини – відраховуючи їх від зимового та літнього сонцестояння, а також від весняного та осіннього рівнодення. Для людства того часу Новий рік наставав з моменту пробудження природи від зимових холодів, з 1-го березня. Саме з цього дня розпочинався новий цикл польових робіт, а під час святкування давні слов'яни намагалися спалити якнайбільше старих непотрібних речей і разом із ними спалювали старі образи та проблеми.

Не лише давні слов'яни, а й інші народи не змовляючись, відзначали новоліття з приходом весни. Прості стародавні римляни обов'язково прикрашали свої оселі, вітали посадових осіб, патрицій. Підносили їм фрукти та монети, а багатії могли собі дозволити значніші подарунки. Лише в 46 році до нашої ери Юлій Цезар ввів в обіг новий календар, названий на честь себе самого, юліанським, яким відлік Нового Року вперше починався з 1 січня.

Свято з 31 на 1 січня.

У Європі перехід на новий календар відбувся набагато пізніше, так у Франції відзначати Новий рік на сучасний лад почали лише в 1654 році, трохи раніше до цього прийшли в Німеччині, а в Англії на зимові гуляння перейшли лише у вісімнадцятому столітті.

У царській Росії нововведеннями славився Петро Перший, саме з його подачі з 1699 року на Русі перестали відзначати наступ Нового року у вересні. Літочислення повелося від народження Христового, а Новий Рік стали відзначати в ніч на перше січня, перейнявши звичаї Західної Європи.

Крім дати, Петро Перший запровадив нові правила, які роз'яснюють як прикрашати будинки на свята та відзначати прихід Нового Року. Так багатим людям наказали прикрасити будинки та двори ошатно прибраними ялівцевими та сосновими гілками та деревами, біднякам же дозволялося хоч по маленькій гілочці, відламати, та нею хату прикрасити. А в ніч на перше, всім діставати рушниці, гармати, хто що має і палить з усіх кутів, для святкової втіхи, та вогні-вогнини палити, до зорі.

Першою вогненну ракету випускав сам правитель, а потім і всі приєднувалися, згідно з царським вказівкою.

Схожі статті

Новий рік: що це за свято і що ми про нього не знаємо?

Новий рік: що це за свято і що ми про нього не знаємо?

Дізнайтеся про традиції та особливості святкування Нового року за григоріанським календарем у різних країнах та народів. Дізнайтеся, як вітають та радують близьких у цей святковий час, та які унікальн..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money