063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Новорічні традиції у різних країнах світу

Новорічні традиції у різних країнах світу

Англійська традиція.

Якщо Ви хоч раз бачили різдвяний американський чи англійський фільм, то знаєте і про їх традицію прикрашати вдома гілочками омели. Звичайно, головною лісовою красунею залишається ошатно прибрана ялинка, зате букетики омели можна зустріти підвішеними в різних кімнатах, і з ними пов'язане гарне повір'я – якщо закохані чоловік і жінка виявляться під таким букетом, їм потрібно поцілуватися, тоді вони разом знатимуть рік. В англійців прийнято обмінюватися подарунками за допомогою жеребкування. В основному вони презентують один одному різноманітні ялинкові прикраси та іграшки та обов'язково обмінюються листівками на різдвяну тематику.

Різдвяна Італія.

Італійські традиції святкування Нового Року вражають уяву своїм розмахом, адже саме в Італії прийнято позбавлятися всього старого і непотрібного досить радикальним способом, викидаючи мотлох з вікон, звільняючи місце для всього нового. Так що близько під будинками краще не ходити. Є повір'я, що той, хто під Новий Рік стрибне з мосту до місцевої річки Тібр, буде щасливим, рік так точно. Але, на наш погляд, це дуже сумнівний спосіб стати щасливчиком. Для мешканців Італії важливо, хто саме зустрінеться їм першим 1 січня, якщо це буде маленький хлопчик чи дівчинка, це гарний знак, гарна молода дівчина теж принесе удачу, навіть стародавній дідок обіцяє багатства, а от священнослужителі зустрічаються не на добро.

Як святкує зимова Франція?

У європейців Новий Рік друге за значимістю свято після католицького Різдва, яке вони відзначають у тісному сімейному колі. А в ніч з 31-го на перше французи веселяться, танцюють, загалом, галасливо відзначають з друзями. Францією проводяться безпрограшні лотереї, призами в яких служать сувеніри та дрібні подарунки, втім, деяким щастить стати щасливими володарями живої свині чи курки. Є й застільна виключно французька традиція: на стіл подають солодкий пиріг із секретиком, захованим бобом, кому трапиться боб, той на вечір перевтілюється у «Бобового Короля», а всі змушені підкорятися його наказам. Ще у французів прийнято під Різдво виготовляти поліно, а новорічну ніч спалювати його у дворі. Для цього французи збираються сім'єю, ллють на поліно коньяк і масло і підпалюють його, поки горить полум'я, кожен може загадати бажання, а потім потрібно зібрати попіл, що залишився, в мішечок і залишити на зберігання на рік, вважається, такий мішечок уберігає сім'ю від невдач.

Новий Рік у Швеції.

З незвичайних традицій варто відзначити хіба вибір шведськими діточками королеви світла - Лючиї. Вона одягає білий костюм і крону із запаленими свічками . А подарує вона не лише малюкам, а й їхнім домашнім улюбленцям. Дорослі шведи, напередодні Нового Року, намагаючись відкрити завісу майбутнього, ворожать воском від розплавленої свічки. Краплі воску потрапляють на воду і утворюють силуети предметів, а шведи трактують їх значення, якщо малюнок нагадує монетку, бути багатству, дівчина побачила обручку, отже, незабаром її сватають. Традиційно під Новий Рік у Швеції підпалюють велику композицію із соломи у вигляді цапа. А потім ходять один до одного в гості і б'ють посуд об двері будинків, на щастя.

Болгарські таємниці під Новий Рік.

Хочете урізноманітнити новорічну вечірку та додати до неї інтриги, візьміть на замітку болгарську святкову традицію. Перед тим як хвилинна стрілка годинника наблизиться до півночі, всього на три хвилини повністю погасіть світло, ці миті в Болгарії називають "хвилинки новорічних поцілунків", секрет яких зберігає темрява. Ще в Болгарії люблять подавати сюрпризи на стіл, для цього в солодкі тістечка вкладають передбачення, кому яке трапиться, так тому й бути.

Традиція на Кубі.

Якщо напередодні Нового року Ви опинитеся на Кубі, то помітите, що всі кубинці активно наповнюють водою всі наявні судини від мисок до відер, від глечиків до каструль, а потім опівночі виливають всю воду, бажаючи, таким чином, доброго шляху старого року, що йде. . А потім, поки годинник пробиває дванадцять разів, з'їдає виноградинку під кожен удар, що обіцяє кубинцям благополуччя і процвітання наступного року.

Дух японського Нового Року.

У Японії є традиція розсилати всім знайомим, родичами та друзям символічні листівки із зображенням тваринної чи міфічної істоти, рік якої ось-ось настане. Навіть у молодшій школі дітей навчають такого важливого вміння, красиво писати вітальні листівки. На Сході вшановують як світ живих, так і світ духів, ось чому частиною національної традиції стали дзвони, які дзвонять рівно 108 разів у зимову святкову опівночі. Кожен гучний, чутний кожному японцеві удар дзвонів відповідає одному з 6 людських вад, а так як у кожного з них є вісімнадцять видів, то всього звучить сто вісім ударів, що проганяють згубні уподобання.

Скільки різноманітних прекрасних країн, стільки й святкових ритуалів, красивих, іноді трохи дивних, незвичайних та веселих. Але є те, що об'єднує всіх нас у моменти урочистості, на Заході та на Сході – моменти, в які небо освітлюють барвисті та незабутні феєрверки та салюти. В останні роки вони поступово перетворилися на справжні піротехнічні шоу . Чого тільки варті незабутні австралійські та китайські новорічні феєрверки, які щороку перевершують себе та виглядають настільки видовищно, що їх транслюють по всьому світу.

Схожі статті

КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК: що ми знаємо про нього?

КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК: що ми знаємо про нього?

Китайці зустрічають Новий рік пізніше, ніж мешканці інших країн. Європейці вже встигають розпрощатися із новорічною ялинкою, а в Китаї все лише починається. Зрозуміло, що календарний новий рік настає ..

Коли та як святкують Китайський Новий рік: що нам відомо?

Коли та як святкують Китайський Новий рік: що нам відомо?

Китайці зустрічають Новий рік пізніше за мешканців інших країн. Європейці встигли попрощатися з новорічною ялинкою, але у Китаї все лише починається. Звичайно, календарний Новий рік у цій країні почи..

Новий рік: що це за свято і що ми про нього не знаємо?

Новий рік: що це за свято і що ми про нього не знаємо?

Дізнайтеся про традиції та особливості святкування Нового року за григоріанським календарем у різних країнах та народів. Дізнайтеся, як вітають та радують близьких у цей святковий час, та які унікальн..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money