063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Історія про Святого Миколая

Історія про Святого Миколая

Не плутати з Дідом Морозом!

Справді, Діда Мороза та Санта-Клауса переплутати простіше простого. Але багато хто звикли не помічати для себе суттєвої різниці між цими двома персонажами та Святим Миколаєм . Хоча, здавалося б, яке відношення Дід Мороз та Санта можуть мати до святих?

Коротка біографія Святого Миколая

Народився він у 4 столітті. Вже з дитячого віку відрізнявся безмежною любов'ю до оточуючих, без роздумів жертвував останнім заради нужденних. За свої добрі справи був призначений єпископом. Жив у грецькому Ізмірі (зараз турецькому), яким моментально розлетілася слава про Миколу.

Добрі справи

Оскільки Святий Миколай був досить заможною людиною, він мав можливість допомагати біднякам. Причому робив це абсолютно завжди потай, не бажаючи отримувати зізнання за свої шляхетні вчинки. Як правило, він підкидав подарунки у вікна.

Легенда №1

Ця легенда розповідає про трьох нещасних дівчат, яких батько збирався чи не продати для розпусти. Бажаючи їм допомогти, Микола щоночі підкидав у їхнє вікно золоті монетки для кожної. Почалося це з Різдва і тривало доти, доки дівчата не зібрали достатні суми для того, щоб вийти заміж.

Легенда №2

Мабуть, після цієї легенди пішла традиція вішати на Новий рік та Різдво святкові шкарпетки та знаходити у них подарунки. Так, збираючись вкотре підкинути монетки у вікно, Микола виявив, що воно виявилося відкритим, тому кинув їх у трубу. Через неї монетки впали в шкарпетки, що висихали біля грубки.

Легенда №3

Святий Миколай був знаменитий не лише безкорисливими дарами, а й чудесами, куди був здатний як за життя, і після неї. Його шанували моряки, вважаючи Миколу своїм покровителем . Також Микола чудово знаходив і пожвавлював вкрадених і загублених дітей. Звідси пішла традиція дарувати 19 грудня (за православним календарем) та 6 грудня (за католицьким) усім дітлахам, які були слухняними протягом усього року, подарунки від Святого Миколая.

Міф та реальність

Не варто думати, що Святий Миколай у ті часи виглядав так, як ми його уявляємо зараз. Одягати чоботи, шапку та шубу за грецького клімату він, звичайно ж, не міг. То як можна порівнювати Святого Миколая, який жив у теплі, з Дідом Морозом (раніше Морозом), покровителем зими?

Але поєднує їх найголовніше - це любов до діток, які чекають на свято і диво.

Схожі статті

День Святого Миколая – подарунки, прикмети, ворожіння, традиції

День Святого Миколая – подарунки, прикмети, ворожіння, традиції

День Святого Миколая впорається 19 грудня. Це одне з приємних свят, які в дитинстві ми очікували з нетерпінням. Усі отримували від нього лише добрі враження. Не дивно, адже вранці хлопці виявляли під ..

Про святкування Дня Святителя Мир Лікійських, Дня Святого Миколая Угодника: дізнаємося більше про вчорашній

Про святкування Дня Святителя Мир Лікійських, Дня Святого Миколая Угодника: дізнаємося більше про вчорашній

Ім'я його відоме кожній людині на землі. Крім імені, ми зменшувально-лагідно називаємо його по-різному. Щорічно у травні, двадцять другого числа, народ, що належить до православ'я, святкує деньСвятог..

Святий Миколай: історія та традиції найкращого свята

Святий Миколай: історія та традиції найкращого свята

Ми, українці, святкуємо це сімейне свято та чекаємо на чудеса та обмінюємося подарунками один з одним. Зимні свята починаються саме з цього таємничого дня.  Ми ставимо головну ялинку Софійській п..

Митра Святого Миколая: що треба знати про цей головний убор

Митра Святого Миколая: що треба знати про цей головний убор

Митра - це головний убір, який використовується в християнських церквах як частина богослужбового вбрання.Митра - головний убір священиків і єпископів у Вірменській апостольській церкві. Вона подібна ..

5 відвертих креативних відповідей стосовно існування Святого Миколая

5 відвертих креативних відповідей стосовно існування Святого Миколая

Коли говорять про святого Миколая, то одразу ж уявляється симпатичний чоловічок із білим волоссям та бородою, що роздає подарунки дітям у різних країнах світу. Але яка справжня історія за цим образом?..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money