063 898-01-93 Viber: +38 066 635-58-33

Дід Мороз: правдиві історії з його біографії

Дід Мороз: правдиві історії з його біографії

Добрий Дідусь Мороз із величезним мішком різноманітних, настільки бажаних дітьми всього світу подарунків, із незмінною помічницею, онукою Снігуронькою , таким сьогодні опишуть зимового чарівника більшість людей. Але так не завжди.

Коли божеств було багато.

У ті далекі часи, коли слов'яни поклонялися багатьом божествам, наділяючи найвищими силами всі прояви природи, чи то гроза з блискавками, шторм чи завірюха, в пантеоні Богів особливе місце займав Бог погоди, хуртовини, крижаних візерунків та величезних кучугур. Від нього залежало, яким буде врожай, адже поля могло й не вкрити сніжком, наповненість річок і морів, і наскільки суворими були зими. Він став прообразом Діда Мороза .

Боротьба з язичництвом.

Після 988 року і хрещення Русі князем Володимиром у повсюдній боротьбі з язичництвом образи слов'янських божеств почали очорняти. Не минув цієї долі і символ холоду та холоду, Сніжний Діду. Його описували як Великого Старця Півночі, жорстоке і похмуре божество, що заморожує до смерті все живе, що не щадить нікого і не має нічого спільного зі знайомим нам образом дитячого чарівника. У рамках антикампанії проти язичницького Морозка в літературних джерелах, поемах, новелах, написаних до початку ХIХ століття, зустрічається образ Діда Мороза , який збирає жертвопринесення, заморожує людей, що відносить у мішках дітей.

Відлига.

До кінця дев'ятнадцятого століття боротьба християнства з язичництвом стихла, і образ Діда Мороза поступово пом'якшувався. Але лише з настанням радянської доби все кардинально змінилося. Релігійні обряди заборонили, церква втратила свою силу і з легкої руки кінематографістів 1930-х років, на олімп зійшов уже знайомий нам довгобородий Дідусь у абсолютно новому образі: дбайливого та щедрого чарівника з подарунками для дітлахів. Його постать збірна, у ній присутні елементи з опису Святого Миколая, слов'янських язичницьких божеств Зимника та Корочуна. А сам він став обов'язковим і улюбленим символом нового Нового Року. З'явилися улюблені з дитинства фільми-казки: «12 місяців», «Морозко», мультфільми «Дід Мороз і сірий вовк», «Зимова казка», «Дід Мороз і літо», в яких Дід Мороз - персонаж позитивний і справедливий.

Сучасна історія.

Сьогодні важко уявити новорічні свята без Діда Мороза зі Снігуронькою, його накази: «Ялинка запалися!». З'явилася ціла низка традицій супутніх зустрічі з ним, діти пишуть листи, де не лише загадують подарунки, а й описують свою поведінку протягом усього року, навчають вірші та пісні на зимову тематику та вбираються у карнавальні костюми. Для сучасних дітей віра в чудеса незмінно пов'язана з образом доброго, веселого чарівника у довгій шубі, шапці та з чарівним палицею. Існує навіть незвичайне професійне свято, на якому збираються Діди Морози , його відзначають останніми серпневими неділями щороку.

Схожі статті

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Як же виглядає справжній ДІД МОРОЗ: дізнаємося те, про що раніше не думали навіть

Спочатку давайте поговоримо про зовнішній вигляд: Це високий, статний старий, який має дуже представницький вигляд. У нього велика біла борода , яка тягнеться до п'ят. Могутню чарівну палицю весь..

Дід Мороз і Санта Клаус ДРУЗІ чи ВОРОГИ?

Дід Мороз і Санта Клаус ДРУЗІ чи ВОРОГИ?

Вони не бачилися ніколи, але якби зустрілися - потоваришували б? Чи почали воювати? Ми думаємо, що хоч вони й не зустрічалися ніколи, але зустрівшись, начебто потоваришували. У кожного слов'янина Нови..

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

ГРЕЦЬКИЙ ДІД МОРОЗ – Святий Василю!

Чи знали Ви, що у Греції Дід Мороз – Святий Василь? У Греції Діда Мороза звуть Святий Василь - Айос Василіс, і не Санта Клаус (Святий Миколай). Це ім'я походить від православного грецького святого В..

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Як розрізняти Санта Клауса і Діда Мороза? Дізнайтеся зараз!

Діда Мороза від Санта Клауса можна відрізнити, якщо порівнювати їх за певними критеріями: Головний убір: Дід Мороз носить шапку, яка облямована хутром. Санта-Клаус одягає ковпак, на кінці якого висить..

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Новорічний КОСТЮМ ДІДА МОРОЗА: який він і як має виглядати?

Коли наближається Новий Рік, люди розпочинають активну підготовку до нього: купують подарунки, прикраси для дому, ялинки. Для тих, хто хоче стати центром уваги на ранку або корпоративі найважливішим є..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Billibons © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money